Dziś Wspólnota Domowego Kościoła Rejonu Bytowskiego przeżywa uroczystość jubileuszu 30-lecia, której przewodniczy Ksiądz Biskup Diecezjalny. Życzymy Wspólnocie, animatorom i duszpasterzom obfitości łask Bożych za wstawiennictwem Świętej Rodziny na dalsze lata formacji i posługi.
Jutro przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz.: 7.00, 8.30, 16.30 i 18.00.
W czwartek przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy Parafian do wspólnego dziękczynienia za dar sakramentu kapłaństwa i do uczestniczenia we Mszy św. w kościele św. Jana Vianneya w Gostkowie o godz. 20.00, sprawowanej przez duszpasterzy naszego dekanatu.
W czwartek, o godz. 18.00 w kościele św. Filipa Neri, zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji bytowskiego Ogólniaka z okazji 80-lecia pracy edukacyjnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów.
W sobotę o godz. 11.00, w katedrze w Pelplinie, Ksiądz Biskup wyświęci na prezbiterów 5 diakonów, alumnów naszego WSD w Pelplinie. Prosimy o modlitwę za mających przyjąć święcenia.
W sobotę, o godz. 15.00, odprawi w naszym kościele uroczystą Mszę św. z okazji jubileuszu 30-lecia kapłaństwa ks. dr hab. Zbigniew Werra. Jubilat pochodzi z naszej parafii – jest obecnie proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela w Łeknie i wykładowcą na Wydziale Humanistycznym Politechniki Koszalińskiej. Serdecznie zapraszamy Parafian do udziału w tej uroczystości.
Kościół w Polsce i na świecie będzie przeżywał w czerwcu br. jubileusz 200-lecia powstania Żywego Różańca, założonego w 1826 r. przez bł. Paulinę Jaricot – świecką kobietę, która zaufała mocy modlitwy różańcowej i jej misyjnemu oddziaływaniu na cały świat. Z okazji jubileuszu zapraszamy zelatorów i wszystkich członków Róż przynależących do Żywego Różańca w naszej parafii na uroczystą Mszę św. 6 czerwca, w sobotę, o godz. 8.30. Dzień skupienia będziemy przeżywali pod hasłem: „Różaniec modlitwą o Boże Miłosierdzie dla świata”.
Zapraszamy na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w dniu 6 czerwca. Wszystkie informacje i zapisy u ks. Wiesława.
Zbiórka dla Ministrantów odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 9.00 w kościele parafialnym, gdzie odbędą się ćwiczenia liturgiczne; następnie w salce przy plebanii: zapisy na ministranta, zapisy na wakacyjne wyjazdy i część rekreacyjna przy grach planszowych. Tel. kontaktowy do opiekuna ministrantów: ks. Dominik 795-625-445.
W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na budowę nowych kościołów w diecezji.